Vývoj příběhu

Jelikož jsme nad příběhem začali přemýšlet už v prváku, prošel mnoha změnami.

Ze všeho nejdřív šlo o mladičkého kapitána, kterého kolegové vyslali do vesmíru s tím, že má zachránit lidstvo. Nevěděl proč a kam má vůbec letět a co dělat. Jako hráč byste tedy byli vrženi do neznáma. Pointa mohla být taková, že se vrátí a dozví se, že to byl všechno jen žert. Nebo taková, že v průběhu hry svým počínám opravdu zachrání lidstvo, kterému hrozila zkáza o které samozřejmě nikdo nevěděl.

No prostě blbost, žejo.

________________________

V dalším nápadu mladičký kapitán na své dobrodružné cestě hledá zdroj hlavní suroviny jeho planety – hliník. Backstory byla taková, že kdysi na jeho planetu dopadl záhadný předmět – rulička hliníkové fólie – z kterého se stal hlavní zdroj materiálu na planetě, který samozřejmě časem dochází a jde tak do tuhého.

Jo dobrý, blbost číslo 2.

_________________________

Pozor ovšem, další nápad byl super apgrejd. Co kdyby rulička alobalu kdysi dopadla na planetu a nešťastnou náhodou připravila o nohy jistého obyvatele, z kterého by se stal děda našeho hlavního hrdiny? “Vydej se do vesmíru a zjisti, odkud pochází ta věc, co mi v mládí usekla nohy.” Říká děda na smrtelné posteli. Hlavní hrdina tedy putuje po planetách, na kterých nachází podobné neznámé předměty. Na konci hry se mu vše složí dohromady a on zjišťuje, že vše pochází z lidské rakety, která kdysi ve vesmíru explodovala.

No, nážez.

_________________________

Pak byly také nápady se záporákem. Jeden ze záporáků se jmenoval Svařák. Zločinec svařený dohromady z různých kovových částí. Ten mu například mohl v noci ukradnout ledvinu, nebo tak něco.

_________________________

Jo a pak tu byl vlastně soused. Mladičký Makk by totiž neměl raketu, soused ano. A jak se jinak vydat do vesmíru, než jí šlohnout sousedovi. Proto u sebe měl nosit svého malého pomocníčka – mechanického kraba. S jeho pomocí by raketu mohl nastartovat i bez klíčků.

_________________________

No nakonec je všechno jinak. V třetím semestru jsme to začali brát vážněji a vydávali se i několikrát týdně přemýšlet do hospody nebo do kavárny. Kde jinde taky přijít s dobrým nápadem, než u piva.

Jaký je příběh (zatím):

Připravovaná adventura bude vyprávět o kapitánovi Makkovi, který žije v neznámém vesmíru, kde doručení pošty trvá poměrně dlouho. Když mu tedy přijde odpověď od jeho vysněné, aby ji navštívil, už je starý a jeho raketa rezavá. Musí tedy raketu dát znovu do provozu a na dalších planetách jednat tak, aby jeho rande stopro klaplo. Stihne kapitán za svou milou dorazit a nebude nakonec odmítnut? Vše bude záležet na hráčovi.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: